TSO Başkan'ı Yılmaz'dan İstihdam Seferberliği Açıklaması

İSTİHDAMA YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ İŞLETMELERİMİZ İÇİN BİR FIRSATTIR. BÜTÜN ÜYELERİMİZİ BU FIRSATTAN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUZ

İSTİHDAMA YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ İŞLETMELERİMİZ İÇİN BİR FIRSATTIR. BÜTÜN ÜYELERİMİZİ BU FIRSATTAN YARARLANMAYA DAVET EDİYORUZ

"Tüm üyelerimiz teşviklerden yararlanarak hem işletmelerinin hem de ekonomik kalkınmanın geleceğine katkı sunmaya davet ediyoruz" İstihdam Seferberliği önemli bir fırsat ve bunun iyi değerlendirilmesi gerekmektedir.

İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında işverene sunulan imkânlar kısaca şunlardır.

"Devlet, program kapsamında 30 Nisan'a kadar ilave istihdam yapan şirketlere, her bir çalışan için 3 ay boyunca prim, vergi ve ücret desteği verecek. İzleyen 9 ayda da prim ve vergiler devlet tarafından ödenecek. Kısa Çalışma Yönetmeliği uyarınca, ekonomik sebeple çalışma sürelerini azaltan ya da durduran iş yerlerinde 3 ay boyunca, azaltılan süreye ilişkin çalışan ücreti İşsizlik Fonu'ndan karşılanacak. SGK primlerini düzenli ödeyen işverenlere 5 puanlık destek devamlı hale gelecek."

Kırşehir TSO Başkanı Yılmaz, "Türkiye'nin geleceği için daha çok üretmek, daha çok istihdam yaratmalıyız. İstihdam Seferberliği bunun için önemli bir fırsat. Tüm üyelerimizin neye gücü yetiyorsa o kadar ilave istihdam yaratmaya davet ediyoruz" dedi.

Diğer Haberler