TSO Yönetiminden Enflasyonla Mücadele Açıklaması

Kırşehir Tso Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ortak Basın Açıklaması; "Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Kırşehir Tso Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ortak Basın Açıklaması;

"Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye mali istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır”

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşları hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmaları olumsuz etkilemiştir. "Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Bu çerçevede TOBB

ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içerisindeyiz. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmış bulunmaktayız. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz"dedi.

Diğer Haberler