“UYUMA” isimli uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulama Projesi başlatıldı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “UYUMA” isimli uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulama Projesi başlamış olup, uyuşturucu ile mücadelede yeni bir döneme girildi.

“UYUMA” Mobil Uygulama Projesi ile vatandaşların elektronik ortamda daha seri bir şekilde bildirimde bulunması sağlanarak, bu bildirimlerin anlık konum bilgisine göre en yakın kolluk birimlerine aktarılacağı ve teşkil edilen yaygın sokak timleri vasıtasıyla da narkotik suçlarına daha seri müdahale imkanı olacağından tüm kurum çalışanlarının ve vatandaşlarımızın uygulamayı indirerek projeye destek vermesi önem arz etmektedir. Bu kapsamda, mobil uygulama mağzalarından App Store : https://itunes.apple .com/tr/app/uyuma/id1434800146?1=tr&mt=8, Google Play Store: https://play.google.com/store /apps/details?id=tr.gov.egm.uyuma adreslerinden uygulamanın indirilmesi sağlanarak, projeye destek verilmesi, “UYUMA” mobil uygulama kullanımının yaygınlaştırılması uyuşturucu ile yapılan bu mücadeleye katkı sağlayacaktır.

Söz konusu uygulamanın vatandaşlarımız ile birlikte tüm kamu çalışanlarının cep telefonlarına indirmeleri yapılan çalışmaları daha etkili kılacaktır.

 

Kamuoyuna duyurulur

Diğer Haberler