Vali İbrahim Akın Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Vali İbrahim Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kırşehir Basın Konseyi tarafından düzenlenen kahvaltıda ilimiz basın çalışanlarıyla bir araya geldi.

Vali İbrahim Akın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Kırşehir Basın Konseyi tarafından düzenlenen kahvaltıda ilimiz basın çalışanlarıyla bir araya geldi.

Ağalar Konağında düzenlenen kahvaltı programında bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, mesleğin gerektirdiği ahlaki kuralları göz ardı etmeden görevini hakkıyla yerine getiren basın mensuplarımız sayesinde demokrasi kültürümüzün her geçen gün geliştiğini, farklı görüş ve düşüncelere olan saygının da giderek arttığını söyledi.  

Tarih ve kültür şehri Kırşehir’de halkımızı bilgilendiren, vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunan yerel basınımızın bundan sonra da aynı özveriyle görevini yerine getireceğine inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi 10 Ocak hem Çalışan Gazeteciler Günü hem de İdareciler Günü olarak kutlanmaktadır. Dolayısıyla, hem basın mensuplarının hem de biz idarecilerin günü kutlu olsun. Gazetecilik toplumumuzda saygınlığı ve ağırlığı olan bir meslektir. Her mesleğin güzel yanlarının olduğu gibi zor yanları da var. Basın mensupları da mesleğin getirdiği tüm zorluklara rağmen, halkımızı haberdar etmek için zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadırlar.

Yağmurda, çamurda, soğuk-sıcak demeden sizler haber peşinde koşarken bizler de günün her saatinde görevimizi ifa etmeye çalışıyoruz. Kırşehir’de görev yaptığım süre içerisinde, yerel basınımız doğru, dürüst, tarafsız bir şekilde halkın sesi olmuştur. Basın, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını bizlere iletmek, gelişen olaylardan kamuoyunu bilgilendirmek gibi önemli görevler üstlenmektedir. Şehrimizin gelişmesi ve ilerlemesi konusunda bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı anlayışla hizmet edeceklerine inandığımız bütün basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcıları ile Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık’ın da  yer aldığı kahvaltı programı, Vali İbrahim Akın’ın ilimiz basın çalışanlarıyla sohbet etmesi ile sona erdi. 

Diğer Haberler