Vali İbrahim Akın Kan Bağışına Destek Verdi

Vali İbrahim Akın, Cacabey Meydanındaki Kızılay Tırını ziyaret ederek Kan Bağışı Kampanyasına destek verdi.

Kan bağışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, sağlıklı yaşama ve kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek olmak için kan bağışında bulunmanın önemine değindi.
 
Bütün Kırşehirlileri de sağlıklı bir yaşam için kan vermeye davet eden Vali İbrahim Akın, “Kan vermeye geldiğinizde öncelikle kan vermeye uygun olup olmadığınızı anlamak için kan değerleriniz ölçülüyor.
Sizde bir hastalık ya da kanda olumsuzluk görülmesi halinde size bilgi veriliyor. Böylece herhangi bir hastalığınız varsa erken teşhis tedavisine de katkıda bulunuyor.
Kan vererek hem daha sağlıklı oluyor hem de kan ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımda bulunuyorsunuz. Tek kaynağının insan olduğu kan bağışını sağlıklı bir yaşam için alışkanlık haline getirmeliyiz. Hayati önem taşıyan kan bağışına bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum.” dedi.
 
Kızılay Kırşehir Şubesi Başkanı Adnan Naci Uygur da Kan Bağışı Kampanyasına verdiği destekten dolayı Sayın Valimize teşekkür etti.
 
Kızılay Kırşehir Şubesi tarafından organize edilen Kan Bağışı Kampanyası, 23 Temmuza kadar Cacabey Meydanında devam edecek.

Diğer Haberler