Vali İbrahim Akın Muhtarların Talep ve Sorunlarını Dinledi

Vali İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının talep ve sorunlarını dinledi.

Vali İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının talep ve sorunlarını dinledi.

Valilikte düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ‘muhtarların en önemli görevlerinin, köy ve mahallerindeki sorunları tespit ederek ilgili makamlara bildirmek ve çözüm bulmaya çalışmak’ olduğunu söyledi.

Muhtarların vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kademe görevini yerine getiren kişiler olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Muhtarlarımız, sorumlu oldukları bölgenin sorunlarını ve vatandaşlarımızın talep ve isteklerini bizlere ileterek, vatandaş ile devlet arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bizler de ilin yöneticileri olarak muhtarımızla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bugünkü toplantıda, kamu hizmetlerinin köy ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir rol üstlenen muhtarlarımızın talep ve isteklerini dinleyeceğiz.” dedi.

Toplantıda ayrıca, Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2020 Yılı Mütevelli Heyetinde görev yapacak muhtarların seçimi de yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Çukurçayır Mahallesi Muhtarı Ahmet Mamak ile Dulkadirli Köyü Muhtarı Sıddık Ateş Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçildi.

Diğer Haberler