YILDIZ KIZLAR VOLEYBOLDA BİRİNCİ CACABEY OLDU

Okul Sporları faaliyet programında yer alan yıldız Kızlar Voleybol İl birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen final maçlarının ardından dereceye giren okullar belli oldu.

Günün ilk karşılaşmasında Mucur Fatih Ortaokulu ile Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu arasında oynandı. Çekişmeli ve heyecanlı geçen üçüncülük ve dördüncülük karşılaşmasında kazanan okul Mucur Fatih Ortaokulu il üçüncüsü olurken, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ise il dördüncüsü oldu.

Günün ikinci ve aynı zamanda Yıldız Kızlarda il birinciliğinin belli olacağı karşılaşmada Cacabey Ortaokulu ile Yunus Emre Ortaokulu karşı karşıya geldi.

Karşılaşmasının başından sonuna kadar üstün bir oyun segileyen Cacabey ortaokulu maçı 3-0 gibi net bir skor ile kazanarak Yıldız Kızlarda il üçüncüsü oldu. Cacabey Ortaokuluna mağlup olan Merkez Yunus Emre Ortaokulu il ikincisi oldu.

Böylece Cacabey Ortaokulu il birincisi, Merkez Yunus Emre Ortaokulu ilk ikincisi, Mucur Fatih Ortaokulu il üçüncüsü ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu il dördüncüsü oldu.

Karşılaşmaların ardından dereceye giren okullara kupa, madalya ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul sporları şube müdürü Kerim Kocabıyık, Voleybol İl temsilcisi Mevlüt Sönmez ve sporcuların Beden Eğitimi öğretmenleri ile Antrenörleri sporculara takdim etti.

Diğer Haberler