YILDIZLAR FUTSALDA ŞAMPİYON YUNUS EMRE ORTAOKULU OLDU

Okul sporları faaliyet programında yer alan Yıldız kızlar ve Yıldız Erkekler Futsal il birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Okul sporları faaliyet programında yer alan Yıldız kızlar ve Yıldız Erkekler Futsal il birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Kırşehir Spor Salonunda oynana günün ilk maçı ve aynı zamanda Yıldız Kızlar il birincisini belitleyecek olan karşılaşmada Merkez Yunus Emre Ortaokulu oldu.

Merkez Yunus Emre Ortaokulu, rakibi 24 Aralık Atatürk İmam Hatip Ortaokulunu 3-2 mağlup ederek Yıldız Kızlarda il birincisi olurken; ikinci Sıdıklı Ortaokulu, üçüncü 24 Aralık Atatürk İmam Hatip Ortaokulu ve dördüncü Şehit Ramazan Donat Ortaokulu oldu.

Günün ikinci ve aynı zamanda yıldız erkeklerde il üçüncüsünü ve il dördüncüsünü belirleyecek olan karşılaşmada Aşıkpaşa İmam Hatip Orta Okulu, Mucur Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Hürriyet Ortaokulu il yarıda ve ikinci yarıda bulduğu goller ile 4-0 mağlup ederek Yıldız erkeklerde il üçüncüsü oldu.

Final Maçı Nefes Kesti;

Yıldız Erkeklerde il birinciliğinin belirleneceği ve aynı zamanda ilimiz il dışı grup müsabakalarında temsil edecek olan okul belli oldu.

Nefes kesen bir final maçında gülen taraf Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulunu Penaltı atışlarında mağlup eden; Merkez Yunus Emre Ortaokulu oldu. Karşılaşmaya her iki tarafta temkinli başlarken maçın ilk golünü Merkez Yunus Emre Ortaokulundan geldi. İlerleyen dakikalarda Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu önce beraberlik golünü kaydetti. Maçın ilk yarsı 1-1 eşitlik ile tamamlandı. İkinci yarıda baskısını arttıran taraf Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu karşılaşmayı 3-1 getirdi. Sonradan unutulmaz bir geri dönüş yapan Merkez Yunus Emre Ortaokulu skoru 3-3 getirdi ve maçı penaltı atışlarına taşıdı.

Penaltı atışlarında ise rakibini 5-4 mağlup eden Merkez Yunus Emre Ortaokulu Yıldız Erkekler Futsalda il birincisi oldu.

Bu sonuçların ardından Yıldız Erkekler Futsalda il birincisi Merkez Yunus Emre Ortaokulu, ikinci Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, üçüncü Aşıkpaşa İmam Hatip Orta Okulu ve dördüncü Mucur Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Hürriyet Ortaokulu oldu.

Karşılaşmaların sonunda dereceye giren okullara kupa, madalya ve başarı belgelerini Şube Müdürü Selim Ünsal tarafından sporculara takdim edildi.

Diğer Haberler